SKO

"SKO W SGB

pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jarocinie

Co to jest SKO ?

Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. 

Książeczka SKO to Twoje pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową, w której Opiekun zapisuje gromadzone przez Ciebie pieniądze i wirtualną książeczką na stronie www, gdzie możesz to zrobić sam. Wirtualne konto to masa fajnej zabawy i jednocześnie nauki. Rejestrujesz wpłaty i ozdabiasz świnkę, im więcej wpłat dokonujesz tym więcej gadżetów możesz wykorzystać do ozdobienia ciągle rosnącej świnki.

Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

Jeśli chcesz, by Twoja szkoła wzięła udział w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, poproś nauczyciela lub dyrektora, by zgłosił się do Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

Po co oszczędzać?

Żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet na koncert czy do kina... Cokolwiek zapragniesz. Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz odkładał całą kwotę, albo chociaż część, na książeczkę SKO, a Twoje marzenia się spełnią!

Oszczędzanie w SKO to także świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

Cele konkursu

Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów w zakresie różnych form oszczędzania oraz pogłębianie więzi środowisk szkolnych z Bankami Spółdzielczymi i Bankiem Zrzeszającym. Zwłaszcza zachęcanie do oszczędzania, upowszechnianie systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi, popularyzowanie wiedzy o działalności Banków Spółdzielczych.

Uczestnicy konkursu

W konkursie mogą brać udział SKO działające pod patronatem Banków Spółdzielczych zrzeszonych z SGB-Bank S.A.

Konkurs przeprowadzany jest dla dwóch kategorii szkół:

a) szkoły podstawowe i gimnazja liczące do 150 uczniów

b) szkoły podstawowe i gimnazja liczące 150 i więcej uczniów.

Regulamin konkursu SKO - pobierz.

więcej  informacji znajdziesz na stronie www.skowsgb.pl

Zapraszamy

2012-2018 © Bank Spółdzielczy w Jarocinie
wykonanie: ITCOMPUTERPARTNER